1 października 2017  – 

w godzinach 11:00 – 15:00

 

WARSZTAT  PRACY Z UCZUCIAMI, ODCZUCIAMI CIAŁA I EMOCJAMI POPRZEZ WZBUDZANIE WIBRACJI GŁOSU

 

Cały kosmos, wszystko, co istnieje we wszechświecie, wraz ludźmi składa się z wibracji dźwiękowych, zwanych Naad. Oznacza to, że to raczej energia dźwięku w ruchu, a nie materia i cząstki, stanowią budulec wszechświata.
Naad Joga jest pełnym respektu sposobem podejścia i odpowiedzi na dźwięk. W tym kontekście, dźwięk i muzyka mają większe znaczenie i wymiar duchowy niż to, co poznajemy tylko przez zwykłe właściwości sensoryczne. Dźwięk i muzyka są tu postrzegane w roli potencjalnego pośrednika umożliwiającego osiągnięcie głębszej jedności zarówno makro jak i mikro-kosmosu.
Jeśli usłyszymy wyrażenia własnego umysłu i duszy, to co nimi powoduje, możemy wejść głębiej w ten proces kiedy on się dzieje i kierować nim. Kiedy komunikujemy się z naszym wewnętrznym doświadczaniem w jego języku – czyli brzmieniem emocji, z wibracją, tonem i rytmem – staje się ono podatne na nasze wpływy. Wpływając na nasze wewnętrzne doświadczenie, określamy sposób, w jaki wyrażamy się w świecie zewnętrznym.

 

Zwracamy przecież na co dzień uwagę na ton głosu naszych rozmówców. Być może słyszymy troskę lub obawę w czyimś lub swoim głosie mimo że słowa tego nie wyrażają?
To dlatego, że dźwięk przenosi wibrację jaką w danej chwili jestesmy. I tak samo moze być odwrotnie: poprzez odpowiedni dźwięk możemy nastroić się na inną nutę.
Powszechne użytkowanie słów takich jak nastrój, rozstrojenie nerwowe, to brzmi źle a to dobrze itp… pokazuje jak język odzwierciedla wpływ fali dźwiękowej na nasze samopoczucie.
Uczmy się zatem stroić – najpierw ze sobą w najgłębszym tego słowa znaczeniu, a potem, poprzez komunikację – z otoczeniem.

 

Na tym spotkaniu nauczymy się odbierać dźwięk poprzez ciało, a nie tylko słuchem. Nastroimy organizm tak by rozróżniał odczucia związane z różną wysokością dźwięku i ich barwą.
* system czakr i kshetramów
* ćwiczenia dla pępka, serca i szyszynki
* śpiew na różnych samogłoskach
Będzie to prawdziwa joga 🙂 bo wydatek energii będzie spory, a uzyskany stan – harmonijny. Zapraszam. Akompaniament z harmonium 🙂

 

Zapraszam też serdecznie stałych bywalców warsztatów ze Stefano do pobycia razem i powtórzenia wprawek w dwu podstawowych oktawach.

Po spotkaniu porozmawiamy o planach półtora-rocznego szkolenia
https://www.facebook.com/events/307300443057173

ZAPISY I PROWADZENIE:
Agnieszka Hari Kartar  /  604 946 919,  ovska@wp.pl

CENA
dla nowych osób: 90 pln
dla uczestników warsztatów Nada Jogi: 30<

MIEJSCE
Warszawa, w zależności od ilości zgłoszeń – Ursynów lub Wawer